Chci být dobrovolníkem

Chcete pomoci lidem kolem sebe, lákají vás netradiční zážitky a rádi byste poznali nové kamarády? Měli byste zájem organizovat tábory, týdenní schůzky nebo výlety pro děti? Myslíte, že dokážete vést školní kroužek? Chcete prostě dělat něco smysluplného, nového, netradičního, zajímavého. Chcete zažít radost i naštvání a někam se sami posunout? Pak vás možná zaujme jeden z našich projektů.

Nábor dobrovolníků probíhá po celý rok do následujících projektů:

CIPÍSEK

Organizace táborů, výletů a schůzek pro děti.

Bude vás to stát čas cca 2 hodiny týdně (čtvrtky odpoledne) jednou do měsíce + čas věnovaný přípravě výletu, supervizi, tábora, případně účast 2x do roka na celo-víkendovém výletě a 14 denním letním táboře (začátek července). Dobrovolníci se nemusejí účastnit všech vícedenních akcí, ale mají závazek zapojit se min. do jedné vícedenní akce za rok.

Úkolem dobrovolníků je příprava programu (na týdenní schůzky i výlety a tábory) a jeho realizace, čili individuální péče o děti v průběhu akcí. Pracujeme v týmu a tak se střídáme v tom, kdo co kdy udělá. Důležité je, že přestože se všeho účastní skupina dobrovolníků, je třeba věnovat dětem hodně individuální pozornosti. Dobrovolníci také mají možnost přinést vlastní nápady a aktivity, které by s dětmi rádi realizovali.

Specifické požadavky: ochota pracovat v týmu, ochota k osobnímu růstu a sebereflexi, nadšení

 

VESELÁ ŠKOLA

Příprava a realizace volnočasového programu (kroužku) pro děti při vybrané ZŠ.

Bude vás to stát cca 2 hodině týdně jednou za 14 dní až za měsíc.

Úkolem dobrovolníků je celkem samostatně vést kroužek pro děti (může být zaměřený specificky nebo poskytovat všehochuť her, výtvarných činností a jiných aktivit) ze ZŠ. Kroužek funguje na principu nízkoprahového klubu, čili děti mají možnost přijít či nepřijít v daném čase, jak se jim bude chtít. Průměrně dochází do deseti dětí nejčastěji ve věku 8-10 let.

Specifické požadavky: samostatnost, kreativita, dobré komunikační schopnosti

 

Uvažujete, že se stanete dobrovolníkem? Více informací ZDE.

Datum poslední změny / generováno:   03. 04. 2013 / 21. 11. 2018, 16:00:23
Copyright © 2007-2009 Petr Záviška
webmaster